zpět na úvod mamimi
 

BEZ PLENEKPROČ NEPOUŽÍVAT ŽÁDNÉ PLENKY

Kdo to nezkusil, ten tomu neuvěří. Ale ono to opravdu jde. Vaše miminko může být bez plenek. Je to u nás trošku netradiční. Nemůže to praktikovat každá maminka. Jen ta, která to opravdu chce. Ta také za chvíli pochopí, že jí to moc práce nepřidělá. Proč se do toho pouštět?

Zadeček v suchu

Když Vaše miminko nebude čůrat do plenek, ale budete ho dávat čůrat, když zrovna potřebuje, bude mít zadeček pořád v suchu. Zkuste si koupit v lékárně papírovou plenu pro dospělé a přebalujte se tak často, jak přebalujete své dítě. Zjistíte, že to není žádná slast. Nepředstavujte si to tak, že čerstvě narozené miminko posadíte na nočník. To je nesmysl. Tahle metoda je o komunikaci. Neučíte Vy čůrat miminko. Je to naopak, Vaše miminko Vás učí komunikaci, intuici, ono si vážně dokáže říct, že se mu chce čůrat, nebo kakat. Pro bezplenkování je lepší, když budete své dítě nosit, nejlépe asi v šátku, ale je to v podstatě možné i bez nošení.

Cesta k dítěti i cesta k sobě

Komunikace s miminkem ohledně jeho základních potřeb, jako je kojení a vylučování, Vám může otevřít úplně nové obzory. Pochopíte, že jste tu pro Vaše dítě, že to dítě je osobnost. Osobnost zcela závislá na Vás. To, že je nemluvně, ještě neznamená, že nedokáže dát najevo, co zrovna potřebuje. Kdo jiný by ho měl chápat, než jeho maminka? Dnes je normální si věci zjednodušovat, všichni podléháme tomu, co nám kdo nakuká. Zkuste věřit sobě a svému miminku. Když nevíte, zeptejte se sebe. Jak bych to chtěla já? Vaše dítě je člověk jako Vy. Má stejné základní potřeby. Kojte své dítě, noste své dítě, dávejte své dítě čůrat a kakat.

Chcete bezplenkovat a nevíte jak na to?

Obraťte se na mě. V podstatě k tomu potřebujete jen pár triček navíc, čtvercové plenky a vědomí, že to tak chcete. Jsou ještě další věci, které Vám bezplenkování ulehčí, ale ty si pořizujte až ve chvíli, kdy to budete mít vyzkoušené a budete vědět, že to tak budete dělat.


KONTAKT     OBCHODNÍ PODMÍNKY                                          ZAJÍMAVÉ ODKAZY    


 
 

WebDesign | CIRRUS.CZ