zpět na úvod mamimi
 

NOŠENÍ DĚTÍJAKO KLOKANI

Dneska už je možné potkat hodně maminek a tatínků s miminkem v šátku nebo nosítku. Je super, že se to rozšiřuje, protože pro miminko i rodiče to je jen přínos.

Být blízko

Miminko má několik základních potřeb. Není to jen kojení a přebalování, co od nás potřebuje. Potřebuje být s maminkou, nebo s tatínkem. Tělesná blízkost mu dává jistotu, nemusí se bát, že bude samo. Nejlepší by bylo kdybyste měli kůži na kůži, ale to v našich podmínkách není moc možné.

Je tak zvyklé

Nenos to dítě pořád, rozmazlíš ho, navykneš si ho a nebude chtít spát v postýlce. Tohle my nosící dobře známe. Jak to teda je? Nemůžete si miminko navyknout, protože už zvyklé je. Bylo přeci devět měsíců jen nošené, neustálé houpání je pro něj normální. Jediné co můžete dělat je odvyknout ho. Teď, nebo někdy později. Však ono si řekne, až se nebude chtít nosit. Navíc většina miminek se nechá uspat i v kočárku a vůbec jim to nevadí. Klidně můžete nošení i kočárkování střídat, podle libosti Vaší i libosti miminka.

Je to normální

Polovina dětí na Zemi je a byla nošena. Kočárek je relativně mladá pomůcka pro maminky. Afrika, Asie, Jižní Amerika - tam jsou země, ve kterých se děti nosí a nikomu to není divné. Z miminek se stanou samostatní a zdraví lidé.

Je to pohodlné i pro nosiče

Rychle vyběhnout z domu, jízda hromadnými prostředky, obchody, úřady. Nejen pro tyto příležitosti se šátek hodí víc než kočárek. Potřebujete uvařit a miminko brečí a brečí? Dětské koliky? Není co řešit - prostě si miminko uvažte do šátku, není nic jednodužšího.

V čem nosit?

V šátku, v ergonomickém nosítku nebo na ruce. Volte takové úvazy, které jsou pro Vaše miminko vhodné. Když budete miminko nosit správně, nemusíte se bát, že mu ublížíte.


KONTAKT     OBCHODNÍ PODMÍNKY                                          ZAJÍMAVÉ ODKAZY    


 
 

WebDesign | CIRRUS.CZ